פרופיל מטרות העמותה חדשות צור קשר
מאמרים
חדשות
מצעד החיים ביאשי - 29/06/17 22/03/2017
"מצעד החיים" ביאשי/רומניה יתקיים בין התאריכים 27/06-03/07/2017

חברים שלום!

לאור הצלחת "מצעד החיים" בשנת 2016, ולאור ביקוש של חברים רבים גם השנה נקיים את המצעד בין התאריכים 27/06-03/07/17 , לציון 76 שנים לפוגרום יאשי.

מטרתו של המצעד לשמר את זכר השואה של יהדות רומניה. במהלכו משולבים ביקורים באתרים היסטוריים, בתי כנסת, באנדרטאות, בבתי עלמין יהודים והשתתפות במצעד החיים ובטקסי הזיכרון. כ"כ משתתפי המצעד ייקחו חלק בערב פולקלור מאורגן ע"י עיריית יאשי וטיול בנופיה המרהיבים של רומניה.
המצעד מחבר בין עבר לעתיד ובכך אנו מקיימים צוואתם של קורבנות השואה לדורות הבאים-"לזכור ולעולם לא לשכוח".
לפני היציאה בתאריך 08/06/17 יערך במזכירות "צוות" בבני- ברק רחוב ברוך הירש 14, מפגש היכרות של המשתתפים עם צוות המארגנים והמדריכים.

בראש המשלחת יצעדו חבר הכנסת אילן גלאון והרב יוסף וסרמן נשיא העמותה לקידום יהדות רומניה, אשר יזם ותכנן את הפרויקט. גם השנה תצא משלחת אנשי ארגון "צוות" בבגדי ייצוג יחד עם ניצולי שואה עם בני הדור השני והשלישי ואישי ציבור.

לקבלת תוכנית מפורטת והנחיות ההרשמה, ולבירור פרטים נוספים: באמצעות חב’ גרייבר בטל: 1800228009- 1700500525 . למשלמים בכרטיס אשראי "חבר" תינתן הנחה של 5%. פרטים נוספים ניתן לקבל במזכירות "צוות" מחוז ירושלים בטלפון: 03-6173549 או- 0547696377 או בפקס: 02-6235713 או בדוא"ל PJERUSALEM@TZEVET.ORG.IL .


רשמו את המועד ליומנכם! אנא הקדימו הרשמתכם – מספר המקומות מוגבל.פרשת שמות מוקדש לעילוי נשמת אמנו הרבנית סימה ריזל ע"ה 19/01/2017
המעבר מספר בראשית לספר שמות הוא גם המעבר מספר האבות והבנים, אל ספר האימהות והבנים. לאורך ספר שמות, שהוא ספר הגלות והגאולה, נפגוש שוב ושוב את דמותן של הנשים.אומנם במרכזו של הספר ושל יציאת מצרים תעמוד דמותו של משה רבינו, אך בבסיסו של הספר נמצאות הנשים. אותם נשים צדקניות, שעליהן אומרת הגמרא: "בזכות נשים צדקניות שהיו באותו הדור נגאלו ישראל ממצרים,(סוטה י"א ע"ב).
לכל אורך הספר מתגלות הנשים הצדקניות הללו כנשים גדולות, המאמינות, לוחמות ונאבקות למען גאולת ישראל. מרים נאבקת בהחלטתו של אביה עמרם להיפרד מאשתו, עקב גזירת פרעה להשליך כל בן שייוולד ליאור, ומצליחה להשיב את הוריה זה לזו.
בספר שמות פגשנו גם את המיילדות האמיצות, העומדות בגבורה תוך כדי סיכון עצמי נגד הוראתו המפורשת של פרעה. המלך הורה להן להמית את הזכרים, ואילו הן בתגובה: "ותיראן המיילדות את האלוקים ולא עשו כאשר דיבר אליהן מלך מצרים, ותחיינה את הילדים(שמות א’, י"ז).

בדור אחרון ברומניה, אפשר לצרף אל חבורת הנשים המופלאות הללו גם את אמא סימה ריזל לבית פרנקל ע"ה אשת אבא זצ"ל, שהצילה את חינוך הילדים ע"י גידולם במסירות נפש.
"איש וביתו באו – איש ואשתו. אמא, שהייתה אומנם עקרת הבית, היא הייתה עיקר הבית, לכן אבא תמיד היה אומר לכולם את דברי רבי עקיבא "שלי ושלכם שלה היא".

יש להבין – "ויוסף היה במצרים" מה כוונת הדברים? חז"ל: יש דבר שהוא טוב ולא נעים ויש דבר שהוא נעים אך לא טוב. המציאות היא כזו שרוב העולם מעדיף את הנעים אף שאיננו טוב, לדוגמא כל הרופאים ברפואה הוכיחו שהעישון הוא מזיק, מכל מקום בגלל נעימותו העולם מעדיף את הנעים על הטוב.
וכן בצדקה רואים להפך זהו דבר טוב ומועיל "עולם חסד יבנה" אלא שאין זה נעים כאשר חסר בכיס ממון גם אם הוא נותן לדבר טוב, העולם מעדיף את הנעים על הטוב.
כך הדבר עם התורה שנמשלה למנוחה ולשלווה, הרי התורה דבר טוב היא, אבל בתחילה לא כל כך נעים שהרי אדם צריך להקריב הרבה מכוחותיו ומהרגליו כדי לעמול בתורה ובתחילה גם לא נעימה משום שהיא דרך האמת.
לאחר שאדם כבר נכנס לעולמה של תורה והרגיש את טעמה, עליו אומר הכתוב "אשרינו מה טוב חלקינו ומה נעים גורלנו" לימוד תורה נהיה אצלו גם לטוב וגם לנעים וטועמיה חיים זכו.

זו הייתה דרך החינוך שהנחיל אמא לנו הילדים, לבחור תמיד בטוב גם אם זו דרך קשה יותר, כי עדיף ללכת בדרך הקשה אם היא דרך האמת.
אבל כאשר ברומניה השיטה ששלטה הייתה זו המעדיפה את הנעים על הטוב כאשר הרבה יהודים חיפשו את מציאת החן ונשיאת החן, חפשו את הדרך הנעימה של השתלבות בחיי הגויים וההתערבות וההתבוללות בגויים הועדף הנעים על הטוב על התורה על המוסר היהודי אמא חנכה אותנו לזכור לבחור תמיד בדרך התורה, להעדיף את הטוב גם אם לא תמיד זה גם הנעים.
שבת שלום!

פרשת השבוע ויחי מוקדש לעילוי נשמת אבי הרה"ג פנחס אליהו וסרמן זצ"ל 12/01/2017
אזכרה שנתית להרב פנחס אליהו וסרמן זצ"ל 14/12/2016
המשך כותרות

פרשת ויקהל - פקודישבת החודש
 
פרק הנצחה
שומר הגחלת
הרב שהיה מופקד על הגחלת היהודית
הרב פנחס וסרמן שליט"א – שנה לעלותו ארצה
מעת לעט
המשך כותרות
דורוהוי
שבת השנתית - ליהדות רומניה - תזכורת
מדור לדור(הוי)
המשך כותרות

לחץ כאן להזמנת הספר


  לחץ להגדלה  אלבום התמונות


הרב פנחס אליהו בן הרב משולם זוסיא יהודה למשפחת וסרמן
נפטר ביום ט"ז בטבת תשנ"ז-26/02/1997,
בעיר הקודש ירושלים ונקבר בבית העלמין הר המנוחות,
חלקת תמיר,גבעת שאול.

לחץ להמשך

סקר העמותה
מה דעתך על קיום מצעד החיים ברומניה? 
תומך
לא תומך
חובה מוסרית כלפי קורבנות השואה ברומניה
מעביר מסר חשוב לעם הרומני
   
    תוצאות
מוגש באדיבות העמותה לקידום יהדות רומניה


 

ראשי | פרופיל | מטרות העמותה | חדשות | פרסם באתר | צור קשר