פרופיל מטרות העמותה חדשות צור קשר
מאמרים
אודות

דברי ראש העיר ירושלים מר’ אורי לופוליאנסקי
בערב יהדות רומניה לרגל הוצאתו לאור של הספר:
"עשה לך רב וקנה לך חבר"
מאת: הרב יוסף א. וסרמן –נשיא העמותה
תמונה
כבוד שגרירת רומניה בישראל, הוד מעלתה הד"ר ולריה מריה סטוייקה, מכובדי יושב ראש התאחדות עולי רומניה בישראל מר’ זאב שוורץ, מכובדנו האלוף במילואים מר משה נתיב יו"ר ארגון "אמיר", הרה"ג רבי יצחק חלמיש שליט"א, הסופר דוד שלמה, ואחרון אחרון חביב, חתן השמחה הערב, הרב יוסף וסרמן.
אורחים נכבדים, מורי ורבותיי!
ראש עיריית ירושלים הרב אורי לופוליאנסקי נמצא היום בחוץ לארץ, וכסגנו בראשות העירייה (הרב מקלב) ביקשני לבוא אליכם ולהביא בפניכם את ברכתו, ואני עושה זאת בשמחה רבה, מתוך הוקרה רבה לחשיבותו של המפגש והנפגשים.

בשמה של ירושלים בירת הנצח של עמנו ועיר הקודש, הרשו לי לקבל את פניכם פה באולם מועצת העירייה בברכת יברככם השם מציון.
בערב זה אנו באים להצדיע לכמעט מפעל חיים של איש אחד, ידידנו ומכרינו הרב יוסף וסרמן, האיש שבכל תפקידיו לאורך כל שנותיו, בצבא ובעולם המשפט, חלק את עצמו לשניים: פרנסה ונשמה. השירות במדים והעבודה שלאחר פרישתו מן השירות המפואר, היו כדי להתקיים, אך הנשמה הייתה אצלו ונותרה בעולמם של יהודי רומניה וצורכיהם ובעיקר הרוחניים.

בלא שיישא על שכמו תואר רשמי, הרב וסרמן הוא בעיני רבים, רבים מיוצאי קהילת רומניה המפוארת, הרב המתווה הדרך של הקהילה, לאלו שעלו לישראל, לאלו שנשארו בקהילות ברומניה עצמה ולפזורה היהודית – רומנית בכל קצווי תבל.
היום אנו באים לציין את הופעת ספרו של הרב יוסף וסרמן "עשה לך רב וקנה לך חבר". אך הספר הוא רק קצה קצהו של הר הפעילות. הוא מביא מדגם קטן מן התשובות שהרב וסרמן ענה לשאלות שנשאל בשידוריו הרבים ברדיו, במכתבים ובאגרות שקבל. עדות ברורה להיותו כתובת מרכזית מוכרת לבני הקהילה החשובה שתרמו כל כך הרבה למדינת ישראל ולתרבותה.
ידידי, בערב שכזה אי אפשר שלא להזכיר את שורשיו העמוקים של הרב יוסף וסרמן, ואת העובדה שהוא בנו של הרב הגאון רבי פנחס וסרמן זצ"ל, ממנהגיה הבלתי נשכחים של יהדות רומניה וממשמרי הדת והכשרות בה בשנים הקשות ביותר. הרב פנחס וסרמן זצ"ל היה לסמל עוד בחייו, ובנו ירש ממנו את תכונותיו ומעשיו, והוא ממשיך ללכת בתלם העזרה לאחיו.

ירושלים משתתפת הערב עמכם, ראשי יהדות רומניה בישראל, בחגיגתו של מי שאתם עשיתם לכם רב ולכולנו הוא חבר.
מי ייתן והרב וסרמן עוד ימשיך בפעילותו הרוחנית והציבורית עוד שנים רבות ויעשירנו בעוד ועוד ספרים, ואתם ראשי יהדות רומניה ובני כל הקהילה, תוסיפו ותתרמו לצביונה של מדינת ישראל והעיר ירושלים.
ואסיים בברכה שבני ירושלים היו נפרדים מאורחיהם: "יברככם השם מציון וראו בטוב ירושלים כל ימי חייכם".

עלו והצליחו!


 

ראשי | פרופיל | מטרות העמותה | חדשות | פרסם באתר | צור קשר